Uygulamalı Rekabet Hukuku Seminerleri Sertifika Programı 2020 Bahar Dönemi

Uygulamalı Rekabet Hukuku Seminerleri, İstanbul Bilgi Üniversitesi SBE hukuk yüksek lisans programında 2006 yılından bu yana sunulan bir seminer dersidir. Kamuya açık olan bu derste her hafta farklı bir konu, uygulamadan bir uzman tarafından anlatılmakta ve tartışılmaktadır. 2011 yılından bu yana, Seminer programına kayıt yaptırarak düzenli katılım gösteren kişilere "katılım sertifikası" verilmektedir.

Programın Konusu

Uygulamalı Rekabet Hukuku Seminerleri Sertifika Programı, esas itibarla Türk pozitif rekabet hukukunu konu edinmektedir. Bu nedenle Rekabet Kurulu kararları ve düzenlemeleri, ana inceleme konusunu oluşturmaktadır. Ancak mehaz teşkil etmesi bakımından AB ve etkisine binaen ABD rekabet hukukları da seminer konuları arasında yer alır. Güncel konu ve tartışmalar, konuların uzmanları (avukatlar ve akademisyenler) tarafından teorik ve uygulama boyutu ile aktarılmakta ve örnek kararlar ile yasaklayıcı normların çizdiği çerçeve izah edilmektedir. Program hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Programın Yapısı ve Süresi

Seminerler, belirtilen program dahilinde her Perşembe günleri 19.00 saatinde santralistanbul Kampüsü'nde başlayacak ve tek ara verilerek, 21.30 civarında sona erecektir. 12 haftada, yaklaşık 24 konu ele alınacak ve program 13 Şubat - 9 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Kayıt ve Ücret Bilgisi

Seminer rekabet hukuku ile ilgilenen ve özellikle temel rekabet hukuku bilgisine sahip herkese açıktır. Sertifika almak isteyen öğrenciler için program ücreti KDV dahil 3.800 TL olup, 24 Ocak 2020 tarihine kadar %40 erken kayıt indirimi uygulanmaktadır. Aynı şekilde, daha önce Rekabet Hukuku ve Politikası Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin düzenlediği programlara katılan (gerçek ve tüzel) kişiler için %40 indirim tatbik edilmektedir. Yine öğrenci, stajyer avukat ve İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunları ve grup katılımcılar muhtelif indirimlerden yararlanabilir.

Kayıt Formu

Programa kayıt olmak için online kayıt formunun doldurulması gerekmektedir. Kayıt formu için tıklayınız.

Kayıt süreci ile ilgili bilgi için rhm@bilgi.edu.tr veya umay.dogan@bilgi.edu.tr adreslerine yazabilirsiniz.