Merkez Yönetimi

Doç. Dr. Kerem Cem Sanlı

Kerem Cem Sanlı, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1996 yılında mezun oldu. 1999'da Marmara Üniversitesi'nin Özel Hukuk Programından, 2000 yılında Harvard Üniversitesi hukuk bölümünden yüksek lisans dereceleri aldı. Daha sonra Marmara Üniversitesi, SBE., Özel Hukuk Programı'nı tamamlayarak 2006'da doktor unvanını, 2016 yılında ise medeni hukuk doçenti unvanını kazandı. Sanlı, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğretim üyesi olup 2010 yılından bu yana Rekabet Hukuku ve Politikası Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin direktörlüğünü yürütmektedir.

Çalışma Alanları: Rekabet Hukuku, Sorumluluk Hukuku, Davranışsal Hukuk ve Ekonomi ve Hukukun Ekonomik Analizi

Ayrıntılı özgeçmiş için tıklayınız.

Tel.: +90 (212) 3115160

E-mail: cem.sanli@bilgi.edu.tr

Prof. Dr. iur. Dr. h.c. Yeşim M. ATAMER

Yeşim M. Atamer lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde elde ettikten sonra 2006 yılında doçent, 2012 yılında profesör olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde görev yapmıştır. Atamer 2019-20 eğitim öğretim yılında İsviçre’de Bern Üniversitesi’ne, 2020 Şubat ayından itibaren de Zürich Üniversitesi’ne Özel Hukuk, Ekonomi Hukuku, Avrupa Hukuku ve Mukayeseli Hukuk profesörü olarak atanmıştır.

Araştırma alanları özellikle Türk ve AB sözleşme hukuku, ulusal ve uluslararası satım hukuku ile Türk ve AB tüketici hukukudur. Jean Monnet, Alexander von Humboldt, Ernst von Caemmerer, Unidroit ve Tübitak araştırma bursları ile Hamburg, Basel, Lausanne, Roma, Münih ve Cambridge (ABD)’de araştırmacı bilim insanı olarak bulunan Atamer 2007 yılında TÜBA’nın Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülüne layık görülmüştür. 2013 yılında Bilim Akademisi tam üyeliğine, 2010 yılında Uluslararası Karşılaştırmalı Hukuk Akademisi asosiye ve 2017 yılında da tam üyeliğine, 2011 yılında Uluslararası Ticaret ve Tüketici Hukuku Akademisi’ne tam üye seçilmiştir. ABD, Almanya, İsviçre ve İtalya’da hem konuk öğretim üyesi hem de konuk araştırmacı olarak bulunmuş olan Yeşim M. Atamer’in İngilizce, Almanca ve Türkçe olarak yayınlanmış çok sayıda kitap, kitap bölümü ve makalesi bulunmaktadır. Rekabet Hukuku ve Politikası Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin danışmanlığını yürütmektedir.

Çalışma Alanları: Özel Hukuk, Ekonomi Hukuku, Avrupa Hukuku ve Mukayeseli Hukuk

Ayrıntılı özgeçmiş için tıklayınız.

E-mail: yesim.atamer@rwi.uzh.ch