Uygulamalı Rekabet Hukuku Seminerleri 2017 Bahar Dönemi

Her sene yüksek lisans programı kapsamında düzenlenen Uygulamalı Rekabet Hukuku Seminerleri dersimiz 2017 Bahar döneminde de gerçekleşecektir. 22 Şubat 2017 tarihinde başlayacak olan seminerlerin amacı Rekabet Hukukunun uygulanmasında karşılaşılan sorunları belirlemek, bu sorunları tartışmak, güncel hukuki gelişmeler konusunda toplumu bilgilendirmektir. Ayrıca bu seminer programının, rekabet hukuku ile ilgilenen öğrenci ve profesyonellerin bir araya geldiği bir platform olması hedeflenmektedir ve geçtiğimiz 11 sene içerisinde bu konuda önemli bir başarı elde ettiğimizi söyleyebilirim. Kamuya açık olan seminer dersleri tümü alanında uzman akademisyen, avukat ve Rekabet Kurumu uzmanları tarafından, güncel bilgi ve gelişmeler temel alınarak sunulmaktadır.


Yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda, Program, sunum yapmak isteyen herkese açıktır. Her sene Güz döneminde Programda sunum yapmak isteyenleri belirlemeye yönelik ilan yapılmakta ve sizlerden gelen başvurular, Programın niteliğine olan uygunluğu açısından değerlendirilmek suretiyle yanıtlanmaktadır. Geçtiğimiz senelerde özellikle bu alanda çalışmak isteyen genç arkadaşları teşvik etmek amacıyla, yeni başvuruların genellikle olumlu yanıtlandığını da belirtmem gerekiyor. Bu çerçevede Rekabet Hukuku alanında önemli gördüğünüz, katılımcıların ilgisini çekecek bir konuda sunum yapmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçmiş yıllara ilişkin program detayları için: https://rhm.bilgi.edu.tr/tr/sayfa/uygulamali-rekab...


Konuşmacı adayları mesajlarını cem.sanli@bilgi.edu.tr adresine, katılımcılar ise rhm@bilgi.edu.tr adresine mail atabilirler.