RHSP XIII Sayfa Görseli

Rekabet Hukuku Sertifika Programı XIII

Rekabet hukuku, piyasa ekonomisinin sağlıklı bir şekilde işlemesi için vazgeçilmez hukuk dallarından biridir. Bu hukuk dalı, günümüzde dağıtım anlaşmaları, birleşmeler, fiyatlandırma politikaları ve iş birliği anlaşmaları gibi pek çok ticari işlemi yakından ilgilendirmekte ve düzenlenen piyasalar dahil olmak üzere, ekonominin her alanında yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Bu nedenle, rekabet hukuku hakkında bilgi sahibi olmak, günümüzde başta avukatlar olmak üzere, yöneticiler ve üst düzey çalışanlar açısından son derece önemlidir.

Bu sertifika programının amacı, katılımcılara Türk rekabet hukukunu, bu hukuk dalının ekonomik temellerini ve pratik uygulamasını da dikkate alarak aktarmaktır. Bu şekilde, katılımcıların bu hukuk dalını kavramaları ve pratikte karşılaşılan rekabet hukuku sorunları karşısında, çözüm geliştirme becerisi kazanmaları hedeflenmektedir. Program, her birinde ayrı bir konunun ele alındığı toplam 44 saatlik 17 modülden oluşmaktadır.

Ayrıntılı Program: Program akışı ve modüllere ilişkin detaylı bilgi için tıklayınız.

Programın Yapısı: Program, her birinde ayrı bir konunun anlatıldığı 17 modülden oluşmaktadır. Program sonunda sınav yapılacak ve başarılı olan katılımcılara başarı sertifikası, başarılı olmayan katılımcılara ise katılım sertifikası verilecektir. Sertifikalar dijital olarak düzenlenecektir.

Sınavdan 60 puan (100 üzerinden) alanlar başarılı sayılır. Sertifikaya hak kazanmak için 17 modülden 15’ine katılım göstermek zorunludur.

Program sonundaki sınav, İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü’nde fiziki olarak yapılacaktır. Yalnızca programa İstanbul dışından katılan katılımcılara sınava çevrim içi katılma imkânı sağlanacaktır.

Program çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir.

 

Program Koordinatörü: Doç. Dr. Kerem Cem Sanlı 

Öğretim Kadrosu:

Doç. Dr. Kadir Baş (Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi)

Doç. Dr. Emin Köksal (Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi)

Doç. Dr. Kerem Cem Sanlı (İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi)

Doç. Dr. Gamze Aşçıoğlu Öz (ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi)

Dr. Pınar Artıran (İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi)

Dr. Muzaffer Eroğlu (Boğaziçi Üniversitesi Hukuk Fakültesi)

Ar. Gör. Buğra Kesici (İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi)

Av. Şahin Ardıyok (Balcıoğlu Selçuk Ardıyok Keki Avukatlık Ortaklığı)

Av. Haluk Arı (Arı Avukatlık Bürosu)

Av. Burcu Can (Kia Avrupa, Uyum ve Regülasyon Yöneticisi)

Av. Gönenç Gürkaynak (ELİG Gürkaynak Avukatlık Bürosu)

Av. Mert Karamustafaoğlu (Erdem & Erdem Hukuk Bürosu)

Gökşin Kekevi (Uyum ve Rekabet Hukuku Danışmanı)

Zeynep Şengören Özcan (Balcıoğlu Selçuk Ardıyok Keki Avukat Ortaklığı)

Av. Hakan Özgökçen (Esin Avukatlık Ortaklığı) 

Av. Orhan Ünal (Aslan Hukuk Bürosu)

 

Ücret Bilgisi: Kayıt ücreti 10.000 TL'dir. Ancak 26 Eylül 2022 tarihine kadar %40 erken kayıt indirimi uygulanacaktır. Bu kapsamda erken kayıt dönemi için katılım ücreti 6.000 TL'dir. Erken kayıt dönemi sona erdikten sonra ise stajyer avukatlara %20, İstanbul Bilgi Üniversitesi mezun ve öğrencilerine %25 indirim uygulanacaktır. Bahsi geçen indirimlerden hiçbiri başka bir indirimle birleşmemektedir.

Önemli: Faturalar eğitim başladıktan sonra iletilecektir. Okulun uygulaması gereği daha önce iletilememektedir.

Program kontenjanı neredeyse her erken kayıt döneminde dolmakta ve Program kayıtlara kapanmaktadır. Bu nedenle erken kayıt döneminde kayıt yapılması önerilmektedir.

Programa kayıt işlemleri öngörülen kontenjanın dolması sebebi ile sona ermiştir. Programa göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Yedek listeye kaydolmak isterseniz deniz.tanli@bilgi.edu.tr adresine yazmanızı rica ederiz.

 

İletişim:

Av. Deniz Tanlı

Telefon: 0212 311 77 47

Program ile ilgili bilgi için rhm@bilgi.edu.tr veya deniz.tanli@bilgi.edu.tr adreslerine yazabilirsiniz.